آرتروز دست و ارتباط آن با تایپ کردن

آرتروز دست و ارتباط آن با تایپ کردن

پیش رفتن به سمت دنیایی مکانیزه تر واستفاده روزمره از وسایل کامپیوتری انسان را به سمت جامعه ای مدرن تر و پیشرفته تر می برد. اما درکنار آسان تر شدن و سرعت بخشیدن به انجام بسیاری ازکارها وارد شدن آسیب های بیشتر به بدن انسان ها موضوعی حائز اهمیت است.در این مقاله سعی می کنیم ارتباط بین آرتروز و تایپ کردن با انگشتان دست را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم که سوال بسیاری از بیمارانی می باشد که دچار این آسیب شدند و در محل کار خود از تایپ استفاده می کنند.در ابتدا بهتر است بار دیگر به توضیح دقیق تر بیماری آرتروز بپردازیم.

آرتروز دست،آرتروز،درد آرتروز دست،ارتباط آرتروز با تایپ

 

آرتروز چیست؟

در سطح مفاصل که در بین استخوان ها قرار می گیرد لایه ای از غضروف وجود دارد. غضروف ها یی که در سطح مفصل وجود داردبه صورت حدودی 5 میلی متر ضخامت دارد و شکل ظاهری آنها خاصیتی شبیه به اسفنج دارد. همچنین بین آن مایع مفصلی وجود دارد که سطح را پوشانده است.معمولا ضخامت موجود در غضروف ها با فشار وارد شده کمتر و در ساعات استراحت باز می شود اما به مرور زمان و با بالا تر رفتن سن افراد و همینطور فشارهای وارده سنگین بر غضروف ها آنها آسیب می بینند.این آسیب ها را بدن انسان می تواند در سنین پایین تر جبران و کمی ترمیم کند اما زمانی که بدن دیگر قادر به ترمیم آنها نیست بیماری آرتروز شکل می گیرد.

مشکلات بر اثر تایپ کردن

معمولا کسانی که کار تایپ و حروف نگاری انجام می دهند دچار التهاب تاندون ها می شوند. محدود شدن حرکات دست در برخی موارد تا ساعد ورم و احساس درد می تواند از دیگر علائم این مشکلات باشد.معمولا استفاده از کمپرس گرم یا سرد و همچنین استراحت دادن به انگشتان و دست می تواند از راهکارهای اصلی درمان این مشکلات باشد. اما در صورت ادامه پیدا کردن درد حتما باید با پزشک متخصص مشورت کرد.

در آخر اشاره به این نکته مهم است که آیا واقعا تایپ کردن زیاد باعث بروز علائم آرتروز می شود یا خیر.از نظر علمی و پزشکی هنوز به صورت دقیق و واضح ثابت نشده که این کار باعث به وجود آمدن آرتزو می شود اما اضافه این نکته که وارد کردن فشارهای طولانی مدت به انگشتان دست به مدت طولانی باعث ظاهر شدن این علائم شده است حائز اهمیت می باشد. به خصوص در بعضی موارد دیده شده که این علائم بیشتر در بند آخر انگشتان خود را بروز می دهد.

برخی از خدمات دکتر صابری

تعویض مفصل لگن

زانو درد

روماتیسم جوانان

ارتوپدی

شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در خصوص آرتروز دست با شماره های زیر در میان بگذارید .

شماره ی تماس : 44977439

هم چنین شما عزیزان می توانید در کانال تلگرام و پیج اینستاگرام ما اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب نمایید .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم باتشکر مدیریت سایت دکتر مسعود صابری جراح و متخصص استخوان و مفاصل

پاسخ

10 − یک =