انواع زانو درد

انواع زانو درد

با شناسایی انواع زانو درد می توانید نقش بسزائی در درمان خود داشته باشید.

زانو درد ناشی از کیست بیکر در پشت زانو

در مواقعی که زانو دچار مشکل و یا صدمه بشود مایعی پشت زانو تولید می شود و یا تورمی پشت زانو به وجود می آید  که این روند در نهایت به کیست بیکر منجر می شود. گاهی اوقات این کیست بدون زمینه قبلی و خود به خود به وجود می آیند. در برخی موارد این کیستها نشان دهنده ی عارضه ی بزرگ و نگران کننده ای مانند پاره شدن مینیسک هستند، با توجه به این مسائل تشخیص زانو درد از اهمیت بالایی برخوردار است و لازمه اش پیگیری زودرس می باشد چرا که تورمی که در پشت زانو به وجود می آید در نهایت احتمال دارد به زانو صدمه بزند.

زانو درد ناشی از آماس کیسه های مفصلی (بورسیت)

بورسیت یا آسیب بورس اولیه زانو که معمولاً با التهاب همراه است باعث حساسیت و زانو درد می شود. بورس فضای گردی است که با مایع پر شده است و به زانو این امکان را می دهد تا بدون هیچگونه ساییدگی و به راحتی حرکت کند. چنانچه بورس زانو دچار التهاب و آسیب شود این عارضه را به سایر بافت ها نیز سرایت می دهد. گاهی زانوها قرمز و متورم می شوند. درد زانوها در عموم موارد با خم کردن تشدید شده و با دراز کردن پاها کاهش می یابد. حتی دیده شده که بورسیت کلاً به دلیل عمل مداوم خم کردن زانو به وجود آمده است. در پاره ای مواقع نیز ساعت های طولانی روی زانو ایستادن و یا ایستادن روی سطوح سفت فشار زیادی روی مفصل زانو وارد می کنند که باعث زانو درد می شود.

زانو درد ناشی از تاندونیت پاتلا

تاندونیت پاتلا در اثر اعمالی مانند دویدن زیاد و دوچرخه سواری به وجود می آید. در اثر تاندونیت، تاندون بین کاسه زانو و ساق پا دچار التهاب می شود. یکی از علائم مهمی که در زانو درد ناشی از تاندونیت ایجاد می شود درد است. این درد در بخش پایین کاسه زانو در محل اتصال زانو به ساق پا بروز می کند. این نوع درد قبل و بعد تمرین آزار دهنده است و نیز ایستادن و بالا رفتن از پله ها را برای بیمار به کابوسی تلخ تبدیل می کند.

زانودرد ناشی از آرتروز زانو

آرتروز زانو در اثر تورم مفصل زانو که در جریان افزایش سن یا صدمه وارد شدن به زانو اتفاق می افتد. این مدل از زانو درد بیمار را در انجام کارهای روزانه اش هم با عجز روبرو میکند، کارهای ساده ای مثل ایستادن، نشستن، راه رفتن و مخصوصاً بالا رفتن از پله، علائم رایج آرتروز زانو، درد، تورم و سفتی هستند.

برخی از خدمات دکتر صابری، بهترین متخصص ارتوپدی در تهران :

تعویض مفصل لگن

زانو درد

روماتیسم جوانان

ارتوپدی

شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در خصوص آرتروز دست با شماره های زیر در میان بگذارید .

شماره ی تماس : 44977439

هم چنین شما عزیزان می توانید در کانال تلگرام و پیج اینستاگرام ما اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب نمایید .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم باتشکر مدیریت سایت دکتر مسعود صابری جراح و متخصص استخوان و مفاصل

پاسخ

ده + 16 =