جراحی پای پرانتزی

جراحی پای پرانتزی

زانوی پرانتزی به این معنا است که وقتی فرد در حالت ایستاده دو پای خود را صاف در کنار هم قرار می دهد، زانوهایش به طور قابل ملاحظه ای از هم فاصله داشته باشد، افرادی که دارای زانوی پرانتزی هستند علاوه بر اینکه از ظاهر پای خود راضی نیستند ممکن است در حالت های شدید دچار درد زانو هم باشند. اما باید توجه داشته باشید که هر درد زانویی مربوط به پای پرانتزی شما نیست. هنگامی که دچار درد زانوی مزمن شده باشید علت آن فقط توسط متخصص ارتوپدی قابل تشخیص است.
قسمتی از دردهای زانوی پرانتزی با دوره های درمانی فیزیوتراپی و انجام حرکات ورزشی خاص بهبود پیدا می کند، اما در حالتی که این مشکل باعث سائیدگی مفصل زانو شود به تشخیص متخصص ارتوپد باید تحت عمل جراحی اصلاح زانوی پرانتزی قرار گیرید.

جراحی پای پرانتزی

جراحی پای پرانتزی

دلیل پرانتزی شدن پا

دلیل اصلی پرانتزی شدن زانو، قرار نگرفتن قسمت پایین زانو با قسمت بالای ساق پا در یک امتداد است. در عمل جراحی، متخصص ارتوپد با برش دادن این محل تلاش می کند تا این دو قسمت پا را در یک امتداد قرار داده و از فرسایش و سائیدگی مفصل ها جلوگیری کنند.

چگونگی انجام جراحی پای پرانتزی

معمولترین روش برای جراحی پای پرانتزی به این صورت است که متخصص ارتوپدی بعد از برش دادن قسمت پوست و بافت پا، قسمت درشت نی پا را در حالت کنترل شده به وسیله دستگاه مخصوص می شکند، یا به عبارتی قسمت بالای ساق پا را برش می دهد، بعد از برش دادن این قسمت، قسمت بالای ساق پا را با قسمت پایینی زانو در یک امتداد قرار می دهد، با این روش مشکل پرانتزی بودن پا حل می شود و فشار از روی این محل برداشته می شود. بعد از بخیه زدن محل جراحی، برای بهتر جوش خوردن قسمت شکسته شده ممکن است نیاز به گچ گرفتن پا باشد. مدت زمان در گچ ماندن پا بستگی به نظر جراح شما دارد. ولی در حالت عادی ممکن است پای بیمار تا دو ماه در گچ بماند.
روش جدیدی برای جوش خوردن پای عمل شده نیز وجود دارد که بسیاری از افراد که به گچ گرفتن بعد از عمل علاقه ای ندارند طرفدار این روش هستند. در این روش جراح از پیچ و پلاک استفاده می کند. مزیت این روش این است که بیمار بلافاصله بعد از عمل می تواند زانوی خود را تکان دهد. ولی باید توجه داشته باشید که برای خارج کردن پیچ و پلاک نیاز به یک عمل دیگر خواهید داشت.

برخی از خدمات دکتر صابری

تعویض مفصل لگن

زانو درد

روماتیسم جوانان

ارتوپدی

شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در خصوص آرتروز دست با شماره های زیر در میان بگذارید .

شماره ی تماس : 44977439

هم چنین شما عزیزان می توانید در کانال تلگرام و پیج اینستاگرام ما اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب نمایید .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم باتشکر مدیریت سایت دکتر مسعود صابری جراح و متخصص استخوان و مفاصل

پاسخ

شش + نه =