درمان رماتیسم

درمان رماتیسم

رماتیسم مفصلی یکی از شایع ترین نوع آرتروز خود ایمنی می باشد . در ادامه به معرفی بیماری رماتیسم و درمان رماتیسم خواهیم پرداخت .

درمان-روماتیسم

درمان-روماتیسم

در حدود 90 درصد از افرادی که از مشکل آرتریت روماتوئید رنج می برند حتما دچار آسیب در مفصل پا و مچ پا می شوند . در این حالت ابتدای ابتلا به این بیاری مشکل در قست جلوی پا و یا در قسمت انگشتان پا ظاهر می شود .  در حال حاضر دلیل مناسبی برای ابتلا به رماتیسم پا پیدا نشده است ولی ممکن است به علت وارد شدن ضربه ، یا عفونت و … ایجاد شود . باید توجه داشته باشید که در بیماری رماتیسم سیستم ایمنی بدن به شدت ضعیف می شود و یکی از مهم ترین نقاطی که باعث آسیب رساندن سیستم ایمنی می شود مفاصل می باشد . زیرا مواد سمی تولید می کنند کهع این مواد سمی باعث آسیب رساندن به مفصل ها می شود .

 دکتر مسعود صابری یکی از بهترین متخصص ارتوپد در تهران می باشند . دکتر صابری بهترین روش را برای درمان رماتیسم و سایر بیماری های ارتوژدی در نظر می گیرد .

جهت دریافت مشاوره از دکتر صابری با شماره 44977439 تماس حاصل نمایید .

علائم بیماری رماتیسم

رماتیسم یکی از بیماری های مزمن می باشد که دوره درمان طولانی مدت دارد .  این بیماری می تواند موجب تورم ، التهاب ، گرفتگی و … شود . گاهی مشکلات این بیماری می تواند باعث ایجاد آسیب به چشم ، ریه و سایر قسمت های بدن شود .

  • نشانه بیماری رماتیسم
  • بی حالی و از دست رفتن انرژی
  • ایجاد تب خفیف
  • خشکی در قسمت چشم
  • کاهش اشتها

دلایل ایجاد رماتیسم

برخی عوامل خطر ابتلا به رماتیسم را افزایش می دهد مانند :

جنسیت بیمار : احتمال ابتلا به بیماری رماتیسم مفصلی در بانوان بیشتر از آقایان می باشد .

سن بیمار : همانطور که می دانید بیماری رماتیسم مفصلی در هر سنی می تواند اینجاد شود . با این وجود احتمال ابتلا به آن در سن بالای 40 سال افزایش می یابد .

وجود عوامل ارثی : در صورت وجود بیماری رماتیسم مفصلی در یکی از نزدیکان شما احتمال ابتلا به این بیماری در شما افزایش می یابد .

مصرف دخانیات : علوه بر سایر آسیب های ناشی از کشیدن سیگار یکی از مهم ترین آُسیب های آن ابتلا به رماتیسم مفصلی می باشد . به ویژه اگر در ارث نیز این بیماری داشته باشید . مصرف سیگار احتمال ابتلا به این بیماری را شدید تر می کند .

تاثیرات محیطی : یکی از دلایل کم اهمیت در ابتلا به بیماری رماتیسم مفصلی می باشد . زندگی در موادی مانند آزبست و سیلیس می تواند باعث افزایش ابتلا به بیماری رماتیسم مفصلی شود .

افزایش وزن : افزایش وزن و چاقی یکی از دلایل ابتلا به بیماری رماتیسم می باشد . به ویژه در خانم های بالای 45 سال این مشکل بیشتر وجود دارد .

خطرات بیماری رماتیسم

بیماری رماتیسم خطر ابتلای شما به برخی بیماری ها را افزایش می دهد . مانند پوکی استخوان ، خشکی چشم و دهان ‌،‌ آسیب های قلبی ، بیماری ریوی و … .

درمان رماتیسم

روش درمان قطعی برای بیماری رماتیسم مفصلی وجود نداشته و تمام هدف متخصصین ارتوپدی برای کاهش میزان درد و مشکلاتو عوارش ناشی از آن برای بیماران می باشد . همچنین پزشکان به محض تشخیص بیماری رماتیسم مفصلی اقدام به درمان این بیماری برای فرد می کنند زیرا عوارض ناشی از آسیب زن به مفصل ها را به حداقل برسانند . در ادامه به انواع درمان رماتیسم اشاره می کنیم

درمان رماتیسم با استراحت

کشانی که به بیماری رماتیسم مفصلی مبتلا می باشند باید یک برنامه مناسب برای استراحت و انجام فعالیت های ورزشی خود داشته باشند . در زمان وجود درد باید استراحت نمایند و در زمان غیر فعال بدودن بیماری رماتیسم باید فعالیت های مناسب بدنی انجام دهند . این کار باعث کاهش خستگی مفاصل می شود .

درمان رماتیسم با انجام تمرینات ورزشی

به منظور داشتن عضلات قدرتمند بهترین روش می باشد و در درمان رماتیسم بسیار موثر می باشد . . ورزش هایی مانند یوگا ، ورزش در آب ، تایچی و پیلاتیس بسیار موثر می باشد .

درمان رماتیسم با دارو درمانی

استفاده از دارو برای بیماران به منظور درمان رماتیسم به شدت بیماری و مدت زمان ابتلا به آن بستگی دارد .

درمان رماتیسم با فیزیوتراپی

برای درمان مشکلات شما ممکن است نیاز به مراجعه نزد فیزیوتراپیست باشد .

درمان رماتیسم با عمل جراحی

در صورتی که مصرف دارو ها برای کاهش التهاب بیار نتیجه مطلوب نداشته باشد از عمل جراحی برای درمان رماتیسم استفاد نمایید .

پاسخ

نه + ده =