درمان شکستگی ستون فقرات

درمان شکستگی ستون فقرات

شکستگی ستون فقرات جز اصلی ترین شکستگی های استخوانی به شمار می آید. این شکستگی ها حتما باید تحت درمان متخصص ارتوپدی قرار گیرد. ( برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع شکستگی ستون فقرات، علت و نشانه های آن، بخش ” شکستگی ستون فقرات ”  را مطالعه کنید. )

علائم شکستگی ستون فقرات

علائم و نشانه های ستون فقرات بسته به شدت و نوع شکستگی متفاوت است. از علائم اصلی این شکستگی ها، بروز درد شدید و یکباره در محل آسیب است. شکستگی ستون فقرات ممکن است به ناحیه عصب و کانال نخاعی فرد فشار وارد کند. در این صورت فرد آسیب دیده ممکن است یک یا چند مورد از علائم زیر را پس از آسیب تجربه کند:

  • اختلال در ادرار و مدفوع
  • بی حس شدن پاها
  • احساس ضعف و ناتوانی در پاها
  • درد شدید در پشت بدن، کمر و پاها. این درد ممکن است تا دست ها کشیده شود.
  • ناتوانی و اختلال در راه رفتن
  • در موارد شدید و نادر ممکن است فلج از ناحیه کمر به پایین رخ دهد.

با بروز آسیب به ناحیه کمر و ستون فقرات و مشاهده هر کدام از این علائم سریعا باید تحت معاینه و درمان، زیر نظر متخصص ارتوپدی قرار بگیرید.

تشخیص

برای تشخیص شکستگی ستون فقرات توسط متخصص ارتوپدی، و اینکه آسیب در کدام یک از مهره ها و در کدام ناحیه رخ داده، نیاز به انجام معاینات فیزیکی و همچنین عکسبرداری و رادیولوژی نیاز است.

درمان شکستگی ستون فقرات

درمان شکستگی ستون فقرات

روش های درمانی

به طور کلی برای درمان شکستگی ستون فقرات، از روش های زیر استفاده می شود:

مصرف دارو

ممکن است در حالاتی شما دچار آسیب جدی نشوید، اما پس از آسیب دچار درد شدید در محل آسیب شده باشید. برای تسکین این دردها، مصرف داروهای خاص توسط متخصص ارتوپدی برای شما تجویز می شود. مصرف این داروها و انجام حرکات فیزیوتراپی در منزل باعث بهبود سریع شما و تقویت عضله های ستون فقرات می شود.

بریس ستون فقرات

در مواردی از آسیب دیدگی، ممکن است که آسیبی به کانال نخاعی و پشت مهره ها نرسیده باشد. به این حالت از شکستگی، شکستگی با ثبات می گویند. در این حالت برای بهبود شکستگی ایجاد شده، متخصص ارتوپدی استفاده از بریس ستون فقرات را تجویز می کند. بریس ستون فقرات می تواند از ستون فقرات آسیب دیده حمایت کند و آن ها را رو به بهبودی ببرد.

جراحی

در برخی از حالات شکستگی، آسیب ناشی از شکستگی بسیار بالا است. در این حالت عمل جراحی و استفاده از پروتز مهره ها، ورتبروپلاستی و کیفوپلاستی توسط متخصص ارتوپدی انجام می شود.

برخی از خدمات دکتر صابری

تعویض مفصل لگن

زانو درد

روماتیسم جوانان

ارتوپدی

شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در خصوص آرتروز دست با شماره های زیر در میان بگذارید .

شماره ی تماس :44977439

پاسخ

نه − شش =