درمان شکستگی های ساعد

درمان شکستگی های ساعد

از جمله مشکلات ارتوپدی که ممکن است برای ساعد به وجود بیاید شکستگی ساعد می باشد. برای درمان شکستگی ساعد ابتدا باید ساعد جا انداخته شود و سپس شکستگی را بی حرکت می کنند.برای جا انداختن شکستگی ساعد دو روش باز و بسته وجود دارد.

 

درمان شکستگی های ساعد

ساعد از دو استخوان تشکیل شده است و برای جا انداختن ساعد دقت پزشک ارتوپد بسیار مهم است.چرا که اگر این استخوان ها به درستی جا انداخته نشوند هماهنگی خود را از دست می دهند و این به منزله ایجاد مشکل در چرخش ساعد می باشد.

جا انداختن ساعد به روش باز

برای استفاده از روش باز پزشک ارتوپد عضلات و پوست بیمار را برش داده و به کنار می زند.با این کار پزشک به استخوان های شکسته دید کامل دارد. سپس پزشک ارتوپد اقدام به جا انداختن دقیق استخوان می کندو سپس از پیچ و پلاک برای ثابت نگهداشتن استخوان ها کمک می گیرد.در و مواردی که بیمار کودک باشد پزشک از نیل داخل استخوان استفاده خواهد کرد.

بعد از اتمام جراحی کل ساعد و اندام فوقانی در یک آتل بلند قرار می گیرد.آتل به مدت دو هفته بر روی دست باقی می ماند.بعد از دو هفته می توان حرکات آرنج و مچ دست را شروع کرد.در افراد بالغ جوش خوردن استخوان اغلب بین 10 تا 12 هفته زمان نیاز دارد. در طول این زمان بیمار باید نرمش های مخصوص را انجام دهد که مفاصل اش خشک نشود.در طول دوره درمان بیمار نباید از دست خود برای بلند کردن اجسام استفاده کند.

جا انداختن ساعد به روش بسته

در مواردی که شکستگی دست فرد دچار جابه جایی نشده باشد از بازو تا مچ دست فرد گچ گرفته می شود.برای آرنج از زاویه 90 درجه برای گچ گرفتن استفاده می شود.در این موارد پزشک ارتوپد دستور عکس براری هفتگی را برای سه هفته اول می دهد که اگر جوش خوردن ساعد با مشکلی مواجهه شد پزشک سریعا در جریان قرار بگیرد.

ساعد دارای عضلات قوی می باشد که این عضلات می توانند با انقباض خود شکستگی را حتی زمانی که در گچ باشد دچار جابه جایی کنند.اما این مشکل فقط در سه هفته اول گچ گرفتگی جزو خطرات محسوب می شود.برای افراد بالغ 10 تا 12 هفته و برای کودکان 4 تا 6 هفته زمان برای در گچ بودن و جوش خوردن ساعد نیاز می باشد.

در مواردی که شکستگی استخوان ساعد در افراد بالغ همراه با جابجایی باشد حتما باید از روش باز استفاده شود. اما در کودکان ابتدا سعی می شود شکستگی حتی در مواردی که دچار جابه جایی می شود ابتدا با روش بسته درمان شود.

برخی از خدمات دکتر صابری

تعویض مفصل لگن

زانو درد

روماتیسم جوانان

ارتوپدی

شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در خصوص جراحی تعویض مفاصل لگن با شماره های زیر در میان بگذارید .

شماره ی تماس : 44977439

هم چنین شما عزیزان می توانید در کانال تلگرام و پیج اینستاگرام ما اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب نمایید .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم باتشکر مدیریت سایت دکتر مسعود صابری جراح و متخصص استخوان و مفاصل

پاسخ

19 + نه =