علائم روماتیسم جوانان

علائم روماتیسم جوانان

روماتیسم چیست؟

روماتیسم جوانان یک نوع بیماری خود ایمنی است که این بیماری باعث تورم و درد مفاصل جوانان می شود، در این بیماری خود ایمنی، دستگاه ایمنی بدن به ارگان های سالم بدن حمله می کند. همانطور که از اسم آن مشخص است این نوع بیماری بیشتر در بچه های زیر 16 سال دیده می شود. بیماری روماتیسم جوانان در هر دو گروه دختران و پسران شایع است.
همانطور که گفته شد به احتمال زیاد این بیماری قبل از 16 سالگی فرزندان شما ممکن است دیده شود، در این حالت از بیماری مفاصل کودک شما دچار درد شدید و همینطور التهاب می شود، هنگامی که یک یا چند مفصل کودکتان متورم شود، در پی این تورم مفاصل کودک بسیار دردناک می شود. علت این بیماری هنوز به طور قطعی مشخص نشده است. در بیماری رماتیسم مفصلی بعد از تورم مفاصل، کودک شما دیگر قادر به حرکت دادن طبیعی آن ها نخواهد بود.
هنگام دیدن تورم در مفاصل فرزندتان و مشاهده درد کشیدن آن ها از ناحیه مفاصل هرچه سریعتر به متخصص ارتوپدی مراجعه کنید.

علائم روماتیسم جوانان

علائم روماتیسم جوانان

بعد از مراجعه به متخصص ارتوپدی، با تشخیص میزان بیماری رماتیسم فرزند شما، ممکن است متخصص داروهای مخصوص بیماری را تجویز کند و در برخی از موارد انجام حرکات ورزشی مناسب و در موارد شدیدتر امکان عمل جراحی نیز وجود دارد.

علائم رماتیسم جوانان

رماتیسم در بین جوانان و نوجوانان زیر 16 سال انوع مختلفی دارد که هر یک علائم مربوط به خود را دارد، اما به طور کلی، این بیماری باعث التهاب در مناطقی از بدن می شود. ممکن است با شروع هر روز جدید، فرزند شما دچار یک نشانه و علائم جدید شود، در برخی از موارد ممکن است که رماتیسم در نوجوانان نشانه هایی شبیه به روماتیسم بزرگسالان را داشته باشد، با این حال باید بگوییم که این بیماری در نوجوانان علائم مخصوص به خود را دارد.
در برخی از نوجوانان ممکن است بعد از گذشت چند سال تمام نشانه های بیماری ناپدید شود و در برخی دیگر ممکن است برای همیشه این نشانه ها از بین برود.

تشخیص بیماری روماتیسم در جوانان

در ابتدا با مراجعه به متخصص ارتوپدی، پزشک با پرسیدن چند سوال از شما و فرزند شما و با دیدن علائم در فرزند شما مانند تورم در مفاصل وی و احساس درد شدید در مفاصلش سعی در تشخیص بیماری فرزند شما می کند. در این حالت ممکن است متخصص ارتوپدی برای تشخیص قطعی و یا رد قطعی این بیماری از شما درخواست انجام چندین آزمایش را داشته باشد.

برخی از خدمات دکتر صابری

تعویض مفصل لگن

زانو درد

روماتیسم جوانان

ارتوپدی

شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در خصوص آرتروز دست با شماره های زیر در میان بگذارید .

شماره ی تماس : 44977439

پاسخ

10 − 3 =