علل گزگز پاها

علل گزگز پاها

یکی از شکایات شایع افراد نزد متخصص ارتوپدی ، گز گز اندام های تحتانی است .خیلی اوقات افرادی که دچار این علائم هستند. از درد و ضعف اندام تحتانی پا ها شکایت دارند . البته در این رابطه باور های مختلفی هم وجود دارد ،یکی از علل شایع آن می تواند ، ابتلا به بیماری ها و اختلالاتی باشد که ممکن است  ناشی از دیسک کمرو  یا علل عصبی  در ف5رد باشد ،که سبب بروز این حالت می باشد . اینکه چه عللی سبب بروز این علائم می شود و چه راه های تشخیصی وجود دارد؟ و آیا درمانی برای این معضل وجود دارد یا خیر ؟ تمام این ها سوالاتی هستند  که در ادامه دکتر صابری متخصص ارتوپدی آن ها را بررسی می کند .

دکتر مسعود صابری  متخصص ارتوپدی در غرب تهران می باشد .جهت دریافت مشاوره از دکتر صابری با شماره ٤٤٧٤٢١٣١ تماس حاصل نمایید .

دلایل شایع در گزگز پاها

یک بیماری شایع که در بین افراد وجود دارد ،افزایش چربی خون می باشد،زیاد شدن چربی در خون سبب ضعف  و گز گز اندام تحتانی می شود . در طی این اختلال بیمار حسی در پاهای خود احساس می کند که قبل از این آن را نداشته  و البته این حس طبیعی نیست . خواب رفتن پا ،سوزن سوزن شدن پا و هر حسی غیر از حس طبیعی پا  که می تواند سبب درد  اندام تحتانی  شود  از علائم ضعف عضلات است .

اگر یکی از عناصری که در  کنار عصب است ،ملتهب شود و یا تغییر سایز بدهد ،طوری که عصب را تحریک کند ،در این شرایط  مردم به اشتباه تصور می کنند که سیاتیک دارند  درحالی  که  دچار التهاب شده اند  ،لازم است  تا  در این موارد هر چه زودتر با متخصص ارتوپدی خوب مشورت کرد .

علل گزگز پاها

علل گزگز پاها

درمان گزگز پاها

در انتخاب روش های  درمانی (جراحی  یا  محافظه کارانه ) دستیابی  به قضاوت  صحیح نیز  عمدتا  به تجربه متخصص ارتوپد بستگی دارد ،اگر چه  به مواردی  بیش از  تجربه نیاز است  . دکتر مسعود صابری  با توجه به شرایط بیمار بهترین روش درمانی را انتخب می کنند . امرروزه آرتروسکوپی  به عنوان یک ابزار  تشخیصی  برای مشاهده  ساختار های  درونی  بسیاری  از مفاصل  بزرگ  اندام ها  و کاربرد  آن در درمان  بیماری ها بسیار موفق  عمل کرده است .جراح ارتوپد امروزه  بیماری ها  و صدمات  تنه و اندام  ها را درمان می کند . حوزه فعالیت متخصص ارتوپدی  به استخوان  ها و مفاصل  محدود نمی شود ،بلکه عضلات ،تاندون ها ،رباط ها ،اعصاب ، بورس های مفصلی  و رگ های خونی را نیز دربر می گیرد .

برخی از خدمات دکتر صابری متخصص ارتوپدی :

تعویض مفصل لگن

 تعویض مفصل ران

آرتروسکوپی زانو

ارتوپدی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

باتشکر مدیریت سایت

پاسخ

بیست + بیست =