مراقبت بعد از باز کردن گچ

 مراقبت بعد از باز کردن گچ

 • بعد از باز کردن گچ در ناحیه مورد نظر به دلیل خشک بودن آن قسمت بهتر است ناحیه مورد نظر را در آب ولرم قرار دهید و به آرامی ماساژ دهید این کار را بهتر است تا دو هفته بعد از باز کردن گچ به صورت روزانه انجام دهید تا زودتر بهبود یابید .

 • بعد از باز کردن گچ دوش گرفتن به مدت 15 دقیقه به صورت روزانه می تواند بسیار مناسب برای عضلات باشد.
 • برای بهبودی سریع تر می توانید از روغن زیتون و دیگر روغن های برای ماساژ در آب گرم استفاده کنید .
 • در صورت هر گونه تورم و خشکی عضلات نگران نباشید و بسیار طبیعی است موارد ذکر شده جزء عوارض گچ می باشد و بعد از مدت کوتاهی برطرف می شود.
 • بعد از باز کردن گچ قسمت شکسته شده را باید بسیار مراقب باشید این مراقبت تا 3 ماه بعد از باز کردن گچ الزامی است تا ضربه ای به ناحیه مورد نظر وارد نشود زیرا زمان می برد تا عضله شکسته شده به حالت طبیعی برگردد .
 • توصیه می شود افرادی که دچار پیچ خوردگی قوزک هستند زمان می برد که به حالت طبیعی برگردد و حدود 3 ماه بهتر است از کفش های پوتین و نیم پوتین استفاده کنند .ترمیم رباط نیاز به زمان دارد و بیماران بعد از باز کردن گچ احساس ناراحتی و درد می کنند وحدود 6 ماه طول می کشد که خوب خوب شود .در صورت درد شدید بعد از 3 ماه می توانید به پزشک مراجعه کنید و عملیات فیزیوتراپی را شروع کنید .
 • آب درمانی یکی از روش هایی است که می تواند به بیمار بسیار کمک کند تا زودتر بهبود یابند البته بهتر است افراد بعد از شکستگی با پزشک خود در این زمینه مشورت کنند .
 • توجه داشته باشید عکس برداری بسیار مضر برای بدن می باشد به همین منظور توصیه می شود از گرفتن عکس برداری مکرر خودداری کنید مگر اینکه پزشک توصیه کرده باشد .

برخی از خدمات دکتر صابری متخصص ارتوپدی :

تعویض مفصل لگن

آرتروسکوپی زانو

ارتوپدی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

باتشکر مدیریت سایت

 

One thought on “مراقبت بعد از باز کردن گچ

 1. سید علی بلادی - دسامبر 7, 2018 در 3:36 ق.ظ

  سلام اقای دکتر.خسته نباشید.
  من ۳ هفتهیش پام پیچ خورد.دچار در رفتگی شد و ارتوپد برام جاش انداخت و گچش گرفت.بعد از ۱۷ روز پامو باز کردم.
  دو تا سوال داشتم.یکی اینکه قوزک پام پشکلی نداشت اما الان متورم هست.این از عوارض گچ هست و طبیعیه یا نه؟
  و مورد بعد با توجه به اینکه درد زیادی احساس نمیکنم و برای راه رفتن مشکلی ندارم این دو روزی هم که بازش کردم مرتب توی اب گرم ماساژ میدم پامو میخواستم بدونم چه مدت دیگه میتونم ورزش کنم،؟منظورم ورزشی مثل فوتبال هست.

  پاسخ

پاسخ

هفده − هشت =